2021 YKS Çalışma Programları (TYT+AYT)

2021 YKS çalışma programları üniversite sınavına hazırlık yapan öğrenciler için özel hazırlanmıştır. 2021 YKS çalışma programlarını kullanırken aşağıdaki maddelere dikkat ediniz.

  1. Program, Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel, öğrencileri için 3 aylık TYT, 4 aylık AYT sürecinden oluşuyor. Yabancı Dil öğrencileri için 6 Aylık TYT ve YDT sürecinden oluşuyor.
  2. Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık ve Yabancı Dil alanlarından hazırlanan öğrencilerimiz için 4 farklı program hazırlanmıştır.
  3. Program, aylık olarak hazırlanmıştır. Her hafta için konular belirlenmiş olup hangi gün hangi konuyu çalışacağınızı sizler belirleyebilirsiniz.
  4. Bir derse, her hafta için bir veya iki konu verilmiştir. Sınavda bazı konulardan diğer konulara oranla daha fazla sayıda soru gelmektedir. Sizler o konuları çalışırken daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken diğer konularınızı gelecek haftalarda telafi etmek kaydıyla programda esneklik gösterebilirsiniz.
  5. Unutmayın bu iki etaplı bir sınav bundan dolayı AYT programınıza başladığınızda TYT’ye çalışmayı bırakmayınız, aylık konu tekrarı olan haftalarda TYT denemelerinizi ve tekrarlarınızı yapmayı unutmayınız.
  6. Elinizdeki kaynaklara ek olarak Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden yayınlanan kazanım testlerini çözebilirsiniz.
  7. Bu çalışma programından yararlanırken ek olarak Eba üzerinde bulunan içeriklerden yararlanabilirsiniz.
  8. Son olarak unutmayın ki sınava en yakın sorular çıkmış sorulardır. Tüm konularınız bittikten sonra çıkmış soruları en az 2 defa çözmenizi öneriyoruz.
  9. 2021 YKS çalışma programları pdf olarak hazırlanmıştır. Aşağıdaki linklerden çalışma programlarını indirebilirsiniz.

Çalışma Programı Kılavuzunu İndirmek İçin Tıklayın.

YKS Çalışma Programları

TYT Çalışma Programları

AYT Çalışma Programları

2021 YKS konuları ve soru dağılımına ulaşmak için tıklayınız.

2021 YKS kaynak tavsiyeleri için tıklayınız.

2021 YKS çalışma programları ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi yorumda belirtebilirsiniz.

One thought on “2021 YKS Çalışma Programları (TYT+AYT)

Bir cevap yazın